Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 0
Czy opłaca się wybierać najtańsze OC rolników?
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Ubezpieczenia rolnicze

  Ubezpieczenia rolnicze

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Ubezpieczenia rolnicze /

  Czy opłaca się wybierać najtańsze OC rolników?

  Czy opłaca się wybierać najtańsze OC rolników?

  ubezpieczenie dla rolnika

  Ubezpieczenie OC rolników jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń, które każdy właściciel gospodarstwa rolnego musi wykupić. Jest to zatem stały wydatek, który każdego roku musi ponieść rolnik. Oczywiście ceny polis tego rodzaju są różne u różnych ubezpieczycieli. Czy opłaca się wybierać droższą ofertę, czy jednak warto poszukać najtańszej?

   

  Przede wszystkich warto wiedzieć, że przedmiot i zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników są zawsze takie same. Oznacza to, że cena ubezpieczenia OC rolnika nie ma na to najmniejszego wpływu. Droższa polisa OC rolników nie oznacza wcale szerszego zakresu ubezpieczenia, czy też lepszej ochrony.

   

  Co zatem otrzymujesz w ramach OC rolników?

   

  Jak już wspomnieliśmy  – każde obowiązkowe ubezpieczenie OC rolników obejmuje te same zdarzenia i to niezależnie od tego, u jakiego ubezpieczyciela zostało ono zawarte. OC rolników obejmuje odpowiedzialność cywilną zarówno samego rolnika, jak i każdej innej osoby, która pracuje na terenie gospodarstwa rolnego. Odpowiedzialność ta dotyczy ewentualnych szkód powstałych jako wynik posiadania gospodarstwa rolnego. Zatem każda szkoda (materialna, czy też uszkodzenie ciała), która powstała w powiązaniu z prowadzonym gospodarstwem – jest objęta ochroną ubezpieczeniową. O odpowiednie odszkodowanie z OC rolników, poza nielicznymi wyjątkami, może wystąpić każdy, kto ucierpiał w związku z posiadaniem przez rolnika działalności rolnej. Wyjątki dotyczą sprawcy zdarzenia oraz sytuacji, kiedy poszkodowany umyślnie spowodował zdarzenie lub był pod wpływem środków odurzających.

   

  W związku z tym, że kwestie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeniowego reguluje ustawa, sam ubezpieczyciel nie ma wolnej ręki w kształtowaniu zapisów umowy OC rolników. Nie mogą oni pozwolić sobie na zmianę zakresu ich odpowiedzialności za zaistniałe szkody. Oznacza to, że każda oferowana polisa OC rolników, będzie identyczna. Bez względu na jej cenę. Jednak sama składka ubezpieczenia OC rolników nie jest uregulowana w ustawie. Właśnie dlatego w tym przypadku ubezpieczyciele mają prawo dowolnej jej regulacji.

   

  ubezpieczenia rolnicze

   

  Na jaką sumę jesteś ubezpieczony w ramach OC rolników?

   

  Ani ubezpieczyciel ani rolnik nie mają wpływu na wysokość sumy ubezpieczenia. Jest ona sztywno określona w ustawie. W konsekwencji ubezpieczyciel nie ma prawa zmiany tej sumy. Ustawa obowiązuje każdą firmę ubezpieczeniową i jedyna możliwość zmiany wysokości tych sum, jest poprzez samą zmianę ustawy. Gdyby do takiej zmiany jednak doszło, obowiązywałaby ona każdego ubezpieczyciela i ponownie sumy te nie mogłyby się różnić.

   

  W chwili obecnej sumy te wynoszą:

  • 5 000 000 euro za szkody na osobie/osobach, do której doszło w wyniku jednego zdarzenia,
  • 1 000 000 euro za szkody w mieniu, do której doszło w wyniku jednego zdarzenia.

   

  Wybierz ubezpieczyciela, z którym chcesz współpracować

   

  Zatem gdy wybierasz OC rolników, jak najbardziej poszukaj tańszej składki. Jednak nie tylko cena powinna być dla Ciebie priorytetem. Wybierz ubezpieczyciela, z którym w razie wypadku chcesz współpracować. Ważne jest, abyś rzeczywiście miał zaufanie do zakładu, w którym się ubezpieczasz. Umowa ubezpieczenia powinna dać Ci pewność, że w razie zaistnienia takiej potrzeby, ubezpieczyciel bez ociągania przyjmie za Ciebie odpowiedzialność i wypłaci odszkodowanie.

   

  Z drugiej strony pamiętaj, że wszelkie próby modyfikacji odpowiedzialności na Twoją niekorzyść nie będą ważne. W efekcie od każdego zakładu ubezpieczeń masz prawo oczekiwać w ramach OC rolników tego samego, co od każdego innego i nie będzie on miał podstaw ku temu, aby się od tej odpowiedzialności uchylić. Jeśli jednak poczytać internetowe fora, możesz się dowiedzieć, że współpraca z niektórymi ubezpieczycielami jest łatwiejsza, czy też bardziej przyjemna.

   

  Każdy rolnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia OC rolników. Ustawa nie przewiduje wyjątków. Zatem szukając odpowiedniego ubezpieczyciela, kierować się należy własną wygodą i poczuciem bezpieczeństwa.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^