Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 0
Susza - odszkodowania
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Pomoc dla rolników

  Susza - odszkodowania dla rolnika

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Pomoc dla rolników /

  Susza – odszkodowania, jakie możesz uzyskać

  Susza – odszkodowania, jakie możesz uzyskać

  susza odszkodowania

  Jedną z klęsk naturalnych, jaką trudno jest przewidzieć uprawiając rolę jest susza. Odszkodowania są w takiej sytuacji jedyną możliwością dla rolnika, by pieniądze i praca włożona w uprawę nie poszły na marne. Zobacz, kiedy rolnik może liczyć na pomoc w postaci świadczenia odszkodowawczego?  I w jaki sposób może je uzyskać?

   

  Susza – odszkodowania, na jakie możesz liczyć

   

  Rolnik poszkodowany w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, takich jak susza, poza odszkodowaniami z zakładów ubezpieczeń (o ile posiada  polisę od skutków suszy), może ubiegać się w ramach obowiązujących przepisów prawa o 4 rodzaje świadczeń, które mają zapewnić mu pomoc.

   

  Pomoc, na jaką może rolnik liczyć w przypadku suszy:

   

  • Kredyt preferencyjny – zarówno obrotowy jak i na odtworzenie środków trwałych.

   

  Kredyt obrotowy może zostać przeznaczony na zakup rzeczowych środków do produkcji rolnej (kwalifikowanego materiału siewnego, nawozów mineralnych, środków ochrony roślin, paliwa na cele rolnicze, inwentarza żywego)

  Kredyt na odtworzenie środków trwałych  może zostać przeznaczony m.in. na przywrócenie funkcji użytkowych zniszczonych lub uszkodzonych budynków inwentarskich, magazynowo-składowych, szklarni, tuneli foliowych i innych budynków i budowli służących do produkcji rolniczej, poprzez ich odbudowę lub wykonanie niezbędnych remontów kapitalnych oraz remont lub zakup w miejsce zniszczonych: ciągników, maszyn, urządzeń rolniczych.

   
  odszkodowania susza

   

  • Pomoc w opłaceniu bieżących składek na ubezpieczenie społeczne oraz regulowanie zaległości z tego tytułu w formie odroczenia terminu płatności składek i rozłożenia ich na dogodne raty, a także umorzenie w całości lub w części bieżących składek. Taka pomoc dla rolnika udzielana jest przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Aby ją otrzymać, rolnik musi złożyć indywidualny wniosek.

   

  • Odroczenie lub rozłożenie na raty płatności z tytułu umów sprzedaży i dzierżawy nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz ulg w opłatach czynszu, a także umorzenia raty płatności czynszu z tytułu umów dzierżawy, na indywidualny wniosek rolnika, w którego gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej powstały szkody. Świadczenia przyznawane się po wystąpieniu z wnioskiem do Prezesa ANR.

   

  • Udzielenie przez wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast ulg w podatku rolnym.

   

  Na polu susza. Odszkodowania z ubezpieczeń dobrowolnych.

   

  Gdy rolnika rujnuje susza, odszkodowania mogą być wypłacone z ubezpieczenia dobrowolnego. Oczywiście – tylko wtedy, gdy właściciel gospodarstwa rolnego pomyślał o tym zawczasu i ubezpieczył swoje uprawy od tej klęski.

   

  W przypadku zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela z dobrowolnej polisy z ryzyka suszy warto mieć na względzie zapewnienie właściwej pieczy nad postępowaniem likwidacyjnym. Zakłady ubezpieczeń stosują różne praktyki przy szacowaniu szkód z tego typu ryzyka, dlatego dobrze jest poddać ich działania weryfikacji przez wyspecjalizowanych w tym zakresie doradców. Zawsze możesz też napisać lub zadzwonić do nas – chętnie pomożemy.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^