Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 290
Odszkodowanie za powódź
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Pomoc dla rolników

  Odszkodowanie za powódź

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Pomoc dla rolników /

  Odszkodowanie za powódź dla rolników

  Odszkodowanie za powódź dla rolników

  odszkodowanie powódź

  Ubezpieczenie budynków rolnych od ognia i innych zdarzeń losowych swoim zakresem obejmuje także ryzyko wystąpienia powodzi. Zatem rolnikowi, który ma wykupioną taką polisę będzie przysługiwać odszkodowanie za szkody powstałe na skutek powodzi.

   

  Woda jako jeden z żywiołów może swoim działaniem spowodować szkody bardzo dużych rozmiarów. Ustawodawca wskazał, że za szkody spowodowane przez powódź uważa się te powstałe wskutek zalania terenów w następstwie podniesienia się poziomu wody w korytach wód płynących lub stojących.

   

  Jak uzyskać odszkodowanie za powódź?

   

  W przypadku powstania szkody w następstwie powodzi należy postępować podobnie, jak w przypadku szkód w mieniu spowodowanych przez inne żywioły. Choć często jest tak, że zakłady ubezpieczeń w obliczu wystąpienia katastrofy wprowadzają uproszczoną ścieżkę likwidacji szkody, aby jak najszybciej udzielić pomocy osobom poszkodowanym.

   

  Sama procedura, by uzyskać odszkodowanie za powódź będzie taka sama jak opisywaliśmy w artykule „Jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzony budynek rolniczy?”.

   

  Powódź czy podtopienie?

   

  Warto również odróżnić szkody spowodowane przez powódź (definicja powyżej) oraz przez podtopienie. Jest to ważne, gdyż sam ustawodawca rozróżnia te pojęcia. Za podtopienie uważa szkody powstałe wskutek zalania terenów w wyniku deszczu nawalnego lub spływu wód po zboczach lub stokach na terenach górskich i falistych.

   

  odszkodowanie za powódź

   

   

  Rozstrzygnięcie, co było przyczyną szkody oraz weryfikacja wysokości odszkodowania przyznanego przez zakład ubezpieczeń jest zadaniem profesjonalnego pełnomocnika. Jeśli bowiem ubezpieczyciel uzna, że szkoda powstała w wyniku podtopienia – odszkodowanie za powódź nie zostanie Ci wypłacone. Natomiast pełnomocnik dzięki specjalistycznej wiedzy potrafi podjąć polemikę z zakładem ubezpieczeń i zastosować właściwą argumentację.

   

  Ważne!

   

  W przypadku, gdy powódź spowodowała szkody w uprawach, warto niezwłocznie skontaktować się z biurem powiatowym ARiMR, które jest właściwe ze względu na miejsce zamieszkania rolnika i poinformować o zaistniałej sytuacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku rolników, którzy pobrali dopłaty oraz gdy w przyszłości zostanie u nich przeprowadzona kontrola agencji.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^