Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 290
Świadczenia z OC a odszkodowanie z KRUS
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie z krus

  Świadczenia z OC a KRUS

  Odszkodowanie z OC a KRUS

  odszkdowanie z krus

  Po wypadku rolnicy kierują przede wszystkim swoje kroki do KRUS i czasem nawet nie występują z roszczeniami o odszkodowanie z rolniczego OC. Potwierdza to także nasze doświadczenie. Prowadziliśmy sprawy osób, które nawet przez kilkanaście lat nie miały świadomości, że odszkodowanie z KRUS to nie wszystko i że mogą domagać się również innych świadczeń z regularnie płaconego ubezpieczenia OC rolnika. Na co możesz liczyć z KRUS, a na co z zakładu ubezpieczeń?

   

  Odszkodowanie z KRUS za wypadek w rolnictwie przysługuje osobie, która podlegała ubezpieczeniu wypadkowemu, chorobowemu lub macierzyńskiemu w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Oczywiście musi ono być ważne w dniu zaistnienia wypadku. Ponadto okoliczności zdarzenia muszą odpowiadać definicji wypadku wskazanej w ustawie o ubezpieczeniu społecznym rolników.

   

  Jednorazowe odszkodowanie z KRUS

   

  Jeśli na terenie gospodarstwa rolnego dojdzie do wypadku to poszkodowanemu przysługuje wypłata jednorazowego odszkodowania, którego wysokość jest określona przez KRUS. Wysokość tego świadczenia uzależniona jest od wielkości trwałego uszczerbku na zdrowiu.

   

  Pamiętajmy jednak, że są sytuacje, kiedy tego typu odszkodowanie nie będzie przysługiwało. Stanie się tak, jeśli poszkodowany spowodował wypadek umyślnie, wskutek rażącego niedbalstwa, będąc nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych albo innych środków o podobnym działaniu. Odszkodowanie z KRUS nie zostanie wypłacone również wtedy, gdy poszkodowany sam w znacznym stopniu przyczynił się do wypadku. W pozostałych sytuacjach odszkodowanie przysługuje, o ile wpasowuje się we wspomnianą wcześniej definicję.

   

  Odszkodowanie z ubezpieczenia OC rolnika

   

  Natomiast w przypadku odszkodowania z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, możesz otrzymać znacznie więcej świadczeń. Co istotne nie są one określane w sposób matematyczny, lecz ich wysokość ustalana jest indywidualnie.

   

  z krus odszkodowanie

   

   

  Świadczenia możliwe do wypłaty z OC rolnika:

  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • odszkodowanie za zniszczone rzeczy,
  • zwrotu kosztów:
   • leczenia,
   • dojazdów do placówek medycznych,
   • opieki i pomocy osób trzecich,
   • koszty specjalnej diety,
   • renty,
   • utracony dochód,
   • pogrzebu

   

  Odszkodowanie z OC rolnika będzie najprawdopodobniej wyższe od świadczeń z KRUS. Ma ono za zadanie zrekompensować w pełni poniesioną przez poszkodowanego szkodę. Oczywiście – aby taka wypłata była możliwa, właściciel gospodarstwa rolnego, na terenie którego doszło do wypadku, musi mieć wykupione ubezpieczenie OC. Zawarcie takiej polisy jest dla rolnika obowiązkiem. Ważne jest także to, czy do wypadku doszło w związku z posiadaniem i prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Ponadto w przypadku dochodzenia roszczeń z OC rolnika poszkodowany musi wykazać, kto jest odpowiedzialny za powstanie szkody, jej rozmiar oraz związek zdarzenia z posiadaniem gospodarstwa rolnego.

   

  Przed zgłoszeniem szkody warto także sprawdzić, kiedy zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania. Pamiętajmy przy tym, że proces uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia OC rolników jest bardziej złożony niż z KRUS. Właśnie dlatego tak ważna jest pomoc profesjonalnego pełnomocnika.

   

  Jeśli natomiast nie jesteś pewien, czy w Twojej sytuacji przysługuje odszkodowanie – napisz do nas, a sprawdzimy to dla Ciebie.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^