Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 0
Odszkodowanie za pogryzienie przez psa
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie po wypadku

  Odszkodowanie po wypadku

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie po wypadku /

  Odszkodowanie za pogryzienie przez psa

  Odszkodowanie za pogryzienie przez psa

  pies na wsi

  Pies na wsi zwykle pilnuje obejścia domu. Może to być pies stróżujący, którego zadaniem jest zasygnalizowanie gospodarzowi o pojawieniu się na jego terenie niepożądanych osób lub dzikich zwierząt.

   

  W wielu gospodarstwach jest on wypuszczony z kojca, by biegając w obrębie ogrodzonego terenu, skutecznie odstraszać lisy i inne zwierzęta groźne dla kur czy gęsi. Oczywiście są także psy pasterskie, które są pomocne w zaganianiu owiec czy innych zwierząt gospodarskich.

   

  Nie tylko pogryzienie przez psa

   

  Niestety każdy z tych psów może być również potencjalną przyczyną powstania szkody na osobie lub w mieniu. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, kto odpowiada za szkody wyrządzone przez zwierzęta gospodarskie (dowiedz się, jak uzyskać odszkodowanie za szkodę wyrządzoną przez zwierzęta gospodarcze). Pamiętajmy zatem o tym, że rolnik jest odpowiedzialny nie tylko za agresywnego psa, który np. pogryzł kogoś. Odpowiadać on będzie także wtedy, gdy zwierzę wybiegnie na drogę, powodując tym samym kolizję drogową.

   

  Jak wygląda dochodzenie odszkodowania za szkody wywołane przez psa?

   

  Ważne jest aby powiadomić o całym zdarzeniu Policję, która odnotuje ten fakt i ustali dane właściciela psa. Rolnik powinien mieć wykupione ubezpieczenie OC, w związku z tym należne odszkodowanie wypłacane będzie przez ubezpieczyciela i to najprawdopodobniej do niego należy zwrócić się z wnioskiem o przyznanie odpowiednich świadczeń.

   

  Przydatna na tym etapie będzie także zgromadzona od razu po zdarzeniu dokumentacja, która nie tylko wykaże wielkość szkody ale potwierdzi zaistniałe okoliczności zdarzenia. Jeśli jest to możliwe – warto zadbać także o zebranie pisemnych oświadczeń świadków zdarzenia, o ile tacy byli.

   

  Warto pomyśleć także o skorzystaniu z pomocy doradcy odszkodowawczego, który sformułuje roszczenia. Uwzględni on wszystkie należne poszkodowanemu świadczenia. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z możliwości uzyskania np. zwrotu utraconych w związku z wypadkiem dochodów lub też poniesionych wydatków na dojazdy do placówek medycznych. Pomoc specjalisty gwarantuje, że do ubezpieczyciela wpłynie wniosek uwzględniający wszystkie należne w danej sytuacji roszczenia. Nie zwlekaj również ze zgłoszeniem szkody zbyt długo, aby nie doszło do przedawnienia roszczeń

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^