Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 290
Jak zachować się po wypadku na wsi?
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowanie po wypadku

  Odszkodowanie po wypadku

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowanie po wypadku /

  Jak zachować się po wypadku na wsi?

  Jak zachować się po wypadku na wsi?

  wypadek na wsi

  Jeśli uległeś kiedykolwiek wypadkowi na wsi, możliwe, że masz prawo do odszkodowania za ten wypadek. Wszystko oczywiście zależy od okoliczności wypadku. Świadczenia odszkodowawcze z ubezpieczenia OC rolników mogą być wypłacane dla poszkodowanego gospodarza, jego pracowników i innych osób, które pomagają mu w pracach na roli (także jeśli jest to doraźna pomoc sąsiedzka).

   

  Odszkodowanie należeć będzie się także członkom rodziny rolnika, która została poszkodowana w wypadku na terenie gospodarstwa, a także innym osobom, które doznały szkody w związku z prowadzoną przez rolnika gospodarką.

   

  Wypłata odszkodowania wymaga udowodnienia szkody

   

  Po wypadku przede wszystkim zadbaj o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, które znajdują się w okolicy. Jeśli sytuacja tego wymaga – wezwij pogotowie. Pamiętaj, że poszkodowany ze względu na szok powypadkowy może początkowo nie odczuwać bólu po zdarzeniu. Nawet jeśli tak jest, warto będzie udać się przynajmniej do lekarza pierwszego kontaktu, który dokładnie zbada poszkodowanego. Dokumentacja medyczna będzie niezbędna przy dochodzeniu odszkodowania z OC rolników.

   

  Ważne jest również i to, abyś zadbał o świadków zdarzenia. Jeśli nie jest to możliwe, należy powiadomić Policję, która odnotuje okoliczności zdarzenia i ustali przyczyny wypadku. Jeśli wypadek miał miejsce na terenie gospodarstwa rolnego lub okoliczności zdarzenia miały związek z posiadaniem przez kogoś gospodarstwa rolnego, ważne będzie ustalenie polisy OC rolnika tego gospodarstwa rolnego, z której możliwe będzie dochodzenie roszczeń odszkodowawczych.

   

  Warto wiedzieć, że podstawą do dochodzenia roszczeń z polisy OC rolników jest wykazanie winy rolnika lub osoby pracującej w gospodarstwie rolnym, która w związku z wykonywaniem prac w gospodarstwie przyczyniła się bądź bezpośrednio spowodowała wypadek.

   

  Odszkodowanie za zniszczone w trakcie wypadku sprzęty

   

  Zdarzają się i takie wypadki, podczas których dochodzi do uszkodzenia sprzętu rolniczego. W zależności od okoliczności zdarzenia, także w tego typu sytuacji istnieje możliwość uzyskania odszkodowanie za zniszczone mienie. Co więcej – rolnik, który w np. w trakcie żniw został z powodu wypadku pozbawiony kombajnu, może domagać się także wypłacenia świadczeń z tytułu utraconych korzyści.

   

  Jednak aby mieć pewność, czy takie roszczenia należne są w konkretnym przypadku, najlepiej jest powierzyć swoją sprawę specjalistom ds. szkód w rolnictwie, którzy ocenią sprawę i udzielą wskazówek odnośnie dalszego postępowania. Przeanalizują oni także bezpłatnie warunki umów dobrowolnych rolnika i sprawdzą pełen zakres świadczeń, jakie rolnikowi mogą w danych okolicznościach przysługiwać.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^