Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 0
Zmiany w odszkodowaniach łowieckich?
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowania dla rolników

  Odszkodowania łowieckie

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Odszkodowania dla rolników /

  Zmiany w odszkodowaniach łowieckich?

  Zmiany w odszkodowaniach łowieckich?

  prawo łowieckie odszkodowania

  Dopiero co pisaliśmy na naszej stronie o tym, czym są odszkodowania łowieckie i komu się one należą, a już zapowiadają się zmiany.

   

  22 maja 2016 roku Sejm przyjął nowelizację prawa łowieckiego. Zmienione zostały nieco także procedury, w ramach których przyznawane będą odszkodowania łowieckie. Nowelizacja, o której dziś piszemy miałaby wejść w życie 1 stycznia 2017 roku. W tym momencie trafiła ona pod obrady Senatu.

   

  Odszkodowania łowieckie po nowelizacji

   

  Zaproponowane zmiany w prawie dają rolnikom nadzieję na to, by w łatwiejszy sposób można było uzyskać odszkodowania łowieckie. Jeśli nowelizacja wejdzie w życie szacowaniem szkód będą zajmować się komisje przy wojewodzie.

   

  Dotychczas szkody wyceniali sami myśliwi. Rolnicy często zarzucali im, że  ich wycena jest zbyty niska i skarżyli się na zaniżone odszkodowania łowieckie. Nowy projekt ustawy przewiduje, że myśliwi oraz przedstawiciele izb rolniczych będą jedynie uczestnikami oględzin, a nie ich wykonawcami. Czy oznacza to wyższe odszkodowania za szkody łowieckie? Praktyka pokaże.

   

  Fundusz odszkodowawczy za szkody łowieckie

   

  Zmiany mają także dotyczyć sposobu naliczania składek od myśliwych. Stworzony ma zostać także fundusz odszkodowawczy, do którego pieniądze będą wpływać nie tylko ze wspomnianych wyżej składek, ale także z budżetu państwa. Oznacza to, że na odszkodowania łowieckie będzie miał się dokładać skarb państwa. Dopłaci on także brakujące kwoty, gdy suma zgromadzona na funduszu odszkodowawczym zostanie wyczerpana.

   

  zmiany odszkodowania łowieckie

   

  Takie rozwiązania brzmią wydają się być dobrym rozwiązaniem dla rolników. Przypominamy jednak, że póki co nad wspomnianymi wyżej zmianami będzie obradował Senat. Zatem nie jest przesądzone, czy nowelizacja ustawy przejdzie w takim kształcie. Trudno nam też wyrokować, co może ulec zmianie. Z pewnością będziemy trzymać rękę na pulsie i informować Was o tym, jakie zmiany w prawie łowieckim faktycznie zostaną wprowadzone.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^