Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 290
Odszkodowania dla rolnika - straty w uprawach
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Odszkodowania dla rolników

  Odszkodowania dla rolnika - straty w uprawach

  Pole uszkodzone przez sąsiada

  odszkodowania-dla-rolnika

  Możesz domagać się odszkodowania za uszkodzenie Twoich upraw przez opryski sąsiada. Będzie ono wypłacane z ubezpieczenia OC właściciela gospodarstwa rolnego, który spowodował straty u Ciebie. Zobacz, w jaki sposób dochodzić wypłaty odszkodowania za tego typu szkodę.

   

  Odszkodowania dla rolników za szkody wywołane opryskami

   

  Jeśli zauważysz w swoich uprawach szkody i masz pewność, że zostały one wywołane przez opryski przeprowadzane przez sąsiada – zgłoś szkodę do ubezpieczyciela, u którego ma on wykupioną polisę OC. Najlepiej wcześniej porozmawiaj z sąsiadem o zaistniałej sytuacji. Dowiesz się, u kogo jest on ubezpieczony, dzięki temu będziesz wiedział, do kogo kierować pismo o wypłatę odszkodowania. Pomocne będzie także spisanie przez sąsiada oświadczenia, w którym potwierdzi, kiedy stosował opryski i przyzna się do całego zdarzenia. Takie pismo może być niezwykle pomocne podczas dochodzenia odszkodowania dla rolników.

   

  Jeśli jednak sąsiad nie chce przyznać się do winy i odmawia współpracy, nadal masz szansę uzyskać odszkodowanie za doznane przez Ciebie szkody w uprawach. Pamiętaj jednak, że dochodzenie odszkodowania wymaga zastosowania odpowiedniej argumentacji, przedstawienia dowodów i wykazania winy osoby, która szkodę wyrządziła. Wina ta musi mieć związek z wyrządzoną szkodą. Pomocna w takiej sytuacji może się okazać konsultacja z fachowcem.

   

  Niezbędne jest wykazanie winy osoby, która wyrządziła szkodę

   

  Specjalista pomoże Ci zebrać dowody, które potwierdzą Twoje prawo do wypłaty odszkodowania. Warto wiedzieć, że w zależności od konkretnego przypadku, wymagane może być zebranie innych dowodów. Bez większego problemu nastąpić powinno udowodnienie winy osobie, która daną szkodę wyrządziła celowo. Natomiast w przypadku, gdy do szkody doszło przez przypadek należy wykazać niedochowanie przez sprawcę pewnych zwyczajowych reguł dotyczących pracy w gospodarstwie rolnym oraz niezachowanie odpowiedniej ostrożności. Tego typu dowody wymagają przedstawienia odpowiednich podstaw prawnych.

   

  straty w uprawach

   

  Odszkodowanie także za nieumyślną szkodę

   

  Warto także pamiętać, że sam fakt, że Twój sąsiad nie miał świadomości, że uszkodził Twoje uprawy, nie sprawia, że nie jest za zaistniałą sytuację odpowiedzialny. Rolnik, który jest właścicielem gospodarstwa rolnego, ma obowiązek zachować należytą staranności w jego prowadzeniu. Zobowiązany jest również do niewyrządzania szkód osobom trzecim. Ubezpieczyciel nie może zatem odmówić odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną nieświadomie. Niezależnie jednak od tego, w jakim sposób doszło do szkody, sam rolnik nie będzie musiał sam zapłacić za szkodę, dopóki dany czyn nie był przestępstwem. Straty powinny zostać pokryte z ubezpieczenia OC rolnika, bez obciążania jego kieszeni.

   

  I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o sytuacje, kiedy to sam właściciel sąsiadującego z Twoim gospodarstwa rolnego przyczynił się do doznanych przez Ciebie szkód. Będzie on odpowiedzialny także za osoby trzecie (rodzinę, pracowników, a nawet pomocników), którzy swoim działaniem przyczynili się do strat w Twoich uprawach. Jeśli ich działanie było związane z prowadzeniem przez sąsiada gospodarstwa rolnego – odszkodowanie również będzie wypłacane z OC rolnika.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^