Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 290
Odszkodowanie z OC rolnika dla wnuka
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Historie rolników

  OC rolnika

  Rolnik /

  Baza wiedzy /

  Historie rolników /

  Odszkodowanie z OC rolnika dla wnuka

  Odszkodowanie z OC rolnika dla wnuka

  oc rolników dziecka

  Jak pewnie sam wiesz – na wsi  wypadek może przydarzyć się każdemu: rolnikowi, osobom, które pomagają mu w pracy, z nim mieszkają, a nawet tym, którzy go odwiedzają. Warto wiedzieć, że każda z tych osób może liczyć na wypłatę stosownego odszkodowania po wypadku, o ile miał on związek z prowadzoną działalnością rolną. Co to oznacza w praktyce?

   

  OC rolnika chroni także dzieci

   

  Podczas swojej pracy często spotykam się z wypadkami, w których poszkodowane zostały dzieci i wcale nie jest to związane z wykonywaniem przez nie prac gospodarczych. Niestety przebywające na terenie gospodarstwa dzieci są w sposób naturalny włączane do niektórych czynności. Tym samym są stają się one narażone na różne przeszkody i wypadki w związku z posiadanymi i wykorzystywanymi przez rolników maszynami rolniczymi, czy sprzętami.

   

  Jedna z prowadzonych przeze mnie spraw dotyczyła wypadku z udziałem jedenastoletniego Radka, który na wakacje przyjechał na wieś do dziadka Leona. Radek wraz z siostrą bawił się „w ganianego” na podwórku. Uciekając przed siostrą pobiegł na tyły domu i wbiegł na pozostawioną na środku podwórza taczkę z kiszonką. Chłopiec złamał rękę i wymagał hospitalizacji.

   

  Czy rolnik zostanie skazany za niedopatrzenie?

   

  Moim zadaniem było wykazanie tego, kto i dlaczego ponosi odpowiedzialność za ten wypadek. W tej sprawie jedyną przyczyną wypadku dziecka był brak należytego zabezpieczenia taczki i uprzątnięcia podwórza przez właściciela gospodarstwa rolnego. Gdyby jego  dziadek odstawił taczkę w bezpieczne miejsce (a nie pozostawił jej na środku podwórza), wówczas bawiące się dzieci nie zostałyby narażone na wypadek.

   

  oc rolnika dzieci

   

  Takie niedbalstwo przesądzało o odpowiedzialności cywilnej zakładu ubezpieczeń, który w takiej sytuacji udziela ochrony ubezpieczeniowej. Nie oznaczało to wcale, że rolnik ma zostać skazany za to niedopatrzenie, a właśnie tego czasem boją się osoby poszkodowane na terenie gospodarstwa rolnego.

   

  Zakład ubezpieczeń przyjął odpowiedzialność za przedmiotowy wypadek i przyznał na rzecz chłopca zadośćuczynienie w wysokości 15.000 zł. Dokonał także zwrotu kosztów leczenia i opieki sprawowanej nad Radkiem w wysokości 1.500 zł. Powyższa kwota zrekompensowała krzywdę i cierpienie doznane przez Radka oraz pokryła poniesione przez rodziców poszkodowanego koszty.

   

  *imiona bohaterów zostały celowo zmienione

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^