Warning: Declaration of Extended_Walker_Category::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/votumsa/domains/odszkodowaniedlarolnika.pl/public_html/wp-content/themes/rolnik/functions.php on line 0
Dom zniszczony w pożarze
fb twitter gplus email yt
 • Historie rolników
 • OC rolników
 • odszkodowania dla rolników
 • Odszkodowanie po wypadku
 • Odszkodowanie z KRUS
 • Pomoc dla rolników
 • Ubezpieczenia rolnicze
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Historie rolników

  Historie rolników

  Dom zniszczony w pożarze

  pożar domu

  Pożar w domu to wielka tragedia dla mieszkających w nim osób. Właściciele nieruchomości dążą do tego, by jak najszybciej przywrócić je do stanu używalności. Nie zawsze jest to jednak możliwe bez wypłacenia odszkodowania przez ubezpieczyciela.

   

  W wielu sytuacjach na wypłatę należnych roszczeń trzeba czekać zbyt długo. Przekonali się o tym klienci VOTUM S.A. – pani Adela i pan Jan R.* W pożarze został zniszczony należący do nich dom.

   

  Szkoda została zgłoszona do zakładu ubezpieczeń, z którym pani Adela i pan Jan zawarli umowę ubezpieczenia. Jednak ubezpieczyciel przez kilka miesięcy wstrzymywał się z wydaniem decyzji, argumentując, że konieczne jest zbadanie przyczyn pożaru i oczekiwanie na ustalenia policji.

   

  Właścicielom domu zależało na jak najszybszym remoncie domu – chcieli zapomnieć szybko o tragicznym wydarzeniu. Z pomocą przyszło im VOTUM S.A. Eksperci z kancelarii przeanalizowali dokumentację i ustalili, że przyczyna pożaru była znana już w chwili zgłaszania szkody – rozprzestrzenił się na nieruchomość państwa R. z sąsiedniego budynku. Przedłużanie postępowania przez ubezpieczyciela było więc całkowicie niezasadne i nie wpływało w żaden sposób na rzetelność likwidacji szkody.

   

  VOTUM S.A. w imieniu pani Adeli i pana Jana złożyła reklamację, w której powołała się na zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia oraz na ustawę z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej i wykazała, że ubezpieczyciel powinien uprawdopodobnić, że wynik postępowania prowadzonego przez policję w istotny sposób kształtuje odpowiedzialność.

   

  Państwo R. w żaden sposób nie przyczynili się do przeniesienia się ognia na ich nieruchomość, nie można im też było zarzucić żadnych zaniedbań umożliwiających wyłączenie odpowiedzialności za powstałą szkodę. Eksperci VOTUM S.A. dowiedli, że pożar powstał w sąsiednim budynku i rozprzestrzenił się od sąsiadów i dalsze przeciąganie wypłaty odszkodowania nie jest w żaden sposób uzasadnione. Reklamacja odniosła skutek i ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanym kwotę bliską sumie ubezpieczenia, czyli 226 215,65 zł.

   

  *imiona zmienione

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  pon – pt: 08:00 – 24:00

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  ^